Hírek a Real Madridrol : Bajnokok Ligája

Bajnokok Ligája

2006.09.28. 00:17

Real Madrid - Dinamo Kijev

Real Madrid - Dinamo Kijev 5-1: ISMÉT TAPSOLT A BERNABÉU

A Lyon elleni vereséget követően javított a Real Madrid a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. Fabio Capello legénysége tegnap este egy nagyszerű mérkőzésen, 5-1 arányban fektette két vállra a rossz napot kifogó Dinamo Kijev együttesét, ezzel pedig jelenleg máris a továbbjutást érő második helyen tanyázik. Csodálatos mérkőzés volt a tegnapi, amelyből Raúl és Van Nistelrooy egyaránt két-két góllal vette ki részét, mellettük pedig még José Antonio Reyes volt eredményes. A helyszínen 13 magyar-madridista (plusz Hajdú B. István kommentátor) is részese lehetett a gólfesztiválnak.

A mérkőzés előtt kérdéses volt, hogy a jobboldali szélső hátvéd szerepkörében vajon kinek is szavaz bizalmat Fabio Capello mester. Jelölt az volt bőven, még úgyis, hogy mind Cicinho mind pedig Michel Salgado sérüléssel bajlódott. Az olasz mester végül Álvaro Mejía mellett tette le voksát, s utólag elmondható, hogy nagyot nem hibázott, amikor a fiatal spanyolnak szavazott bizalmat. A Bernabéu folyamatosan telt meg, az első 5 percben még jó fél ház lehetett, ám később 70-72 ezren is összegyűltek a madridi szentélyben. A 4. percben Mahamadou Diarra távoli lövése jelezte, hogy a Real Madrid minél előbb szeretné döntésre vinni a dolgokat, míg három perccel később Roberto Carlos távoli bombáját fogta az ukránok portása. Nem sokkal ezt követően az első ukrán lehetőséget jegyezhettük fel, egy remek kiugratás után Iker Casillas az utolsó pillanatban csente le a labdát a vendégek támadója lábáról. A 19. percben Roberto Carlost találta meg a balszélen üresen a játékszer, aki középre játszott, ahonnan Ruud Van Nistelrooy az üres kapuba tessékelte a labdát. A friss apuka góljával vezetett tehát a királyi gárda, s a hátralévő percekben valamelyest nyugodtabban játszhatott, hiszen viszonylag hamar sikerült megszerezni a lélektanilag mindig roppant fontos első gólt. A hazaiak támadásban maradtak, így a Dinamo Kijev annak ellenére, hogy egygólos hátrányban volt, mégis alkalmazni tudta híres kontrajátékát. Ezek az ellencsapások többször is gondot okoztak a madridi hátsó alakzatnak, nagy szerencse, hogy a vendégek szinte mindig elügyetlenkedték a kínálkozó lehetőségeket. A 27. percben aztán Reyes ívelte be tökéletesen a játékszert amire Raúl érkezett, s fejjel megszerezte a hazaiak második gólját! Remek gól volt, s ezzel a találattal a madridiak csapatkapitánya többhónapos gólcsendjét törte meg. Eldőlni látszott a mérkőzés, ráadásul közvetlenül az első félidő lefújása előtt újabb gólt – de még milyet... – szerzett Fabio Capello csapata. Diarra elég érdekes mozdulattal továbbította a labdát Reyes felé, aki kapásból – némiképp a vendégek kapusának segítségével is – a hálóba lőtte a labdát.

A dolog érdekessége, hogy néhány perccel ezelőtt Reyes még a földön fájlalta bordáját, mivel pontosan ráesett, viszont később már ő maga jutatta háromgólos előnyhöz csapatát, ami a második félidőre nézve igencsak megnyugtatónak tűnt. Talán túlzottan is megnyugodtak a hazaiak, ugyanis nem sokkal a második játékrész kezdése után szépített a Dinamo Kijev! Correa távoli lövését Casillas csak kiütni tudta, pont az érkező Milevskiy elé, aki azután, hogy egyik csapattársa még luftot rúgott, a kapuba lőtt, s megszerezte csapata számára a reményt jelentő első gólt. A gól után két percre a szünetben csereként pályára lépő David Beckham ívelte be pompásan a labdát, pontosan az érkező Van Nistelrooy fejére, aki kis híján megszerezte saját maga második, és csapata negyedik gólját. Ezt követően ha még voltak is kijevi remények, azok nagyon hamar tovaszállhattak, ugyanis a 62. minutumban a Real Madrid eldöntötte a mérkőzést, köszönhetően az ukrán védők ajándékozási kedvének. Az egyik kékmezes védő röviden gurította haza a labdát, amire Raúl lecsapott, majd elhúzta a kijövő Shovkovskiy mellett, végül pedig könnyedén lőtt az üres kapuba. Ezzel lett 4-1, s ez a találat volt Raúl második gólja a mérkőzésen, s az 53. a Bajnokok Ligája sorozat történetében, amivel holtversenyben ismét az élre ugrott. Ezekben a percekben csodálatos volt a hangulat a Santiago Bernabéuban, az embernek olyan érzése volt, mintha egy színházban tartózkodna ahol a legjobb művészek, a legjobb előadók szórakoztatják őket. Igazi parádé, csodálatos futballünnep helyszíne volt ezen az este a Santiago Bernabéu! Ráadásul a hazai publikum öröme tovább tetőzött, mivel a 69. percben jogos büntetőhöz jutott a Real Madrid. Guti adott nagyszerű passzt a kilépő Van Nistelrooynak, aki elhúzta volna Shovkovskiy mellett a labdát, aki azonban szabálytalan eszközökkel megállította a támadót. Jöhetett a tizenegyes, ráadásul még egy piros lap is a portásnak, akit Rybika váltott. A megítélt büntetőt maga a sértett váltotta gólra, megszerezve ezzel saját maga második, csapata ötödik gólját!

Ilyen nagykülönbségű madridi vezetésre senki nem számíthatott, még akkor sem, ha az azért köztudott volt, hogy ez a Dinamo Kijev már nem az évekkel ezelőtti Dinamo Kijev, s ennek jelét már kéthéttel ezelőtt is felfedezhettük, amikor az ukránok a Steauától kaptak ki rendkívül simán, hazai pályán. A gól után újra tapsolhatott a Santiago Bernabéu publikuma, beállt ugyanis a sokáig sérüléssel bajlódó Ronaldo, a mérkőzés egyik hősének, Ruud Van Nistelrooynak a helyére. Hihetetlen tapsvihar tört ki a madridi szentélyben, mindenki egy emberként ugrott talpra, s tapsolta mind a lejövő, mind a beálló futballistát. A 73. percben Guti sarkazott Emersonhoz, aki helyezni próbált, viszont lövését nagyszerű vetődéssel hárította a Dinamo cserekapusa. Újabb szép jelenet, szó mi szó, ezekben a percekben nem szűkölködtünk bennük. Negyedórával a lefújás előtt könnyedén szépíthetett volna a Dinamo Kijev, ám az ukrán támadók ezúttal sem voltak elég határozottak, így a gól elmaradt. Két perccel ezután megint csak ajtó-ablak helyzetet rontott el a Dinamo, Rincón szembe a kapuval csúnyán felétette a játékszert. Az utolsó pillanatokban a Madrid még egy tizenegyest kérhetett számon Poll játékvezetőn, ez viszont már nem változtatott a végeredményen, s nem osztott -, nem szorzott. Maradt az 5-1, amivel a Real Madrid nemcsak hogy javította lyoni kisiklását, de még szép játékkal is szórakoztatta a helyi publikumot, amire már oly rég vártak a madridisták. Folytatás vasárnap, amikor az Atlético Madrid ellen, a spanyol bajnokság keretein belül lépnek pályára a Raúlék. Magyarországi-madridisták akkor is lesznek a helyszínen, s bízzunk benne, hogy a siker akkor sem marad el.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Madrid: Casillas; Mejía, Cannavaro, Sergio Ramos, Roberto Carlos; Guti, Emerson, Diarra, Reyes (Beckham, 45. perc); Raúl (Robinho, 84. perc) és Van Nistelrooy (Ronaldo, 71. perc).
Dinamo Kijev: Shovkovskiy; Gusev, Sabljic, Gavrancic, Nesmachniy; Diogo Rincón (Aliyev, 81. perc), Corrêa (Rybka, 69. perc), Yussuf, Belkevich; Milevskiy és Shatskikh.
Játékvezető: Graham Poll (angol)
Gólok: 19. perc Van Nislelrooy (1-0), 27. perc Raúl (2-0), 46. perc Reyes (3-0), 47. perc Milevskiy (3-1), 62. perc Raúl (4-1), 70. perc Van Nistelrooy (5-1, 11-es)
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (73.000 néző, közel teltház)

Sárgalapot Sergio Ramos kapott a 82. percben, míg Shovkovskiyt a 69. minutumban kiállították. A közel teltházas mérkőzést 13 magyar-madridista is a helyszínen tekintette meg, a magyar nemzeti lobogó többször is jól kivehető volt a képernyőn keresztül is. A mérkőzés legjobbja a Diario AS szerint Raúl volt. A kvartett másik mérkőzésén a Lyon 3-0-ra nyert Bukarestben a Steaua ellen, ezzel immáron 6 pontos, míg a románoknak és a Madridnak 3-3 pontja van.